Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/michalte/public_html/blog/system-core/connect.php on line 15 Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/michalte/public_html/blog/system-core/connect.php on line 15 Mój nowy projekt Tux Calendar dostępny w sieci. :) | blog.michalt.pl

michalt.pl | blog

Mój nowy projekt Tux Calendar dostępny w sieci. :)

03.06.2014Autor: MichałKategoria: Dev

tux calendar

Z delikatnym opóźnieniem, postanowiłem opublikować w sieci nowy projekt. Jest nim prosty, konsolowy kalendarz Tux Calendar. Aplikacja napisana została w języku C++ z użyciem biblioteki NCurses. Pisałem ją z myślą o systemie Linux – jeśli komuś uda się uruchomić kalendarz na innym systemie to fajnie, ja jednak za to nie ręczę.
Instalacja jest bardzo prosta... Pobieramy źródełka, przechodzimy do katalogu z kodem i wklepujemy do terminala następujący kod:
c++ -lncurses main.cpp -o tux-calendar && cp tux-calendar ~/bin Aby operacja zakończyła się powodzeniem, warto mieć ustawiony katalog ~/bin w zmiennych środowiskowych, potrzebne jest również zainstalowanie biblioteki ncurses oraz kompilatora gcc. :) Zainteresowanych zapraszam na stronę projektów michalt.pl/projekty/ na której można znaleźć odnośnik do strony ze źródełkami. Obecnie niestety jest to odnośnik do github'a, ale wraz z nową odsłoną strony projektów, pojawią się odrębne strony w języku polskim i angielskim.