blog.michalt.pl

Dzień 3: Trochę front-endu dla webu, czyli BoxUI

22.03.2022 5:30 Tech

Nazwa brzmi dosyć znajomo… Czy chodzi o interfejs dla systemu Box? I tak i nie…
BoxUI jest rozwiązaniem, które znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i które planuję wykorzystać być może między innymi w wersji 2.0 systemu Box. Postanowiłem odciąć się od Bootstrapa i stworzyć własny, prosty framework do webowego front-endu.BoxUI

Zauważyłem pewną tendencję. Wszyscy myślą o mobile first, smartfonach, a ja mam ekran 4K na którym wiele stron WWW wygląda jak kupa. Problem ten uwzględniłem pracując nie tylko nad dotychczasowymi stronami, ale również w tym frameworku. Na BoxUI będzie można też pokombinować z ekranami 8K – taki mały krok we współczesność i wygodną konsumpcję treści w domu.

Podobnie jak w Bootstrapie zaimplementowałem tu grida. Pojawiły się również różne warianty kontrolek. Na przykład znany z telefonów toggle-button. Input dla hasła posiada możliwość przełączenia się w tryb jego podglądu. Postanowiłem także zmienić wygląd pozostałych, między innymi input typu zakresów. BoxUI zapewnia również widok kart i modale – z tą różnicą, że tu w przeciwieństwie do Bootstrapa, taby nie ogranicza się jedynie do stylowania, framework pozwala zaimplementować ich zawartość i dzięki użyciu odpowiednich klas, przełączać się między nimi.

Jak możecie zauważyć, pracuję również nad odtwarzaczem video. Obecnie od przeglądarkowego różni się on jedynie wizualnie. Zamierzam troszkę tu jeszcze popracować.


To na tyle w tym wpisie.
Do przeczytania :)